GLPI Project - en to pl_PL translation catalogue (147 entries)

en: Dashboard
pl_PL: Pulpit

en: Tickets
pl_PL: Zgłoszenia

en: Reports
pl_PL: Raporty

en: Charts
pl_PL: Wykresy

en: Home
pl_PL: Start

en: Tickets Statistics
pl_PL: Statystyki zgłoszeń

en: by Technician
pl_PL: wg. Technika

en: by Requester
pl_PL: wg. Zgłaszającego

en: by Date
pl_PL: wg. Daty

en: Overall
pl_PL: Podsumowanie

en: Today
pl_PL: Dzisiaj

en: Total
pl_PL: Suma

en: users
pl_PL: użytkownicy

en: active
pl_PL: aktywny

en: Tickets Evolution
pl_PL: Ewolucja Zgłoszeń

en: Tickets by Status
pl_PL: Zgłoszenia wg. Statusu

en: Tickets by Entity
pl_PL: Zgłoszenia wg. Jednostki

en: Tickets by Category
pl_PL: Zgłoszenia wg. Kategorii

en: Daily Evolution
pl_PL: Dzienna Ewolucja

en: Tickets Total
pl_PL: Suma Zgłoszeń

en: by Entity
pl_PL: wg. Jednostki

en: TOP 10 - Requester
pl_PL: TOP 10 - Zgłaszający

en: Entity
pl_PL: Jednostka

en: Open Tickets
pl_PL: Otwarte Zgłoszenia

en: Today Tickets
pl_PL: Dzisiejsze Zgłoszenia

en: by Group
pl_PL: wg. Grupy

en: Group
pl_PL: Grupa

en: Satisfaction
pl_PL: Zadowolenie

en: Late
pl_PL: Spóźnienie

en: Opened Tickets by Status
pl_PL: Otwarte Zgłoszenia wg. Statusu

en: Last Tickets
pl_PL: Ostatnie Zgłoszenia

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: New version
pl_PL: Nowa wersja

en: avaliable
pl_PL: dostępne

en: January
pl_PL: Styczeń

en: February
pl_PL: Luty

en: March
pl_PL: Marzec

en: April
pl_PL: Kwiecień

en: May
pl_PL: Maj

en: June
pl_PL: Czerwiec

en: July
pl_PL: Lipiec

en: August
pl_PL: Sierpień

en: September
pl_PL: Wrzesień

en: October
pl_PL: Październik

en: November
pl_PL: Listopad

en: December
pl_PL: Grudzień

en: Sunday
pl_PL: Niedziela

en: Monday
pl_PL: Poniedziałek

en: Tuesday
pl_PL: Wtorek

en: Wednesday
pl_PL: Środa

en: Thursday
pl_PL: Czwartek

en: Friday
pl_PL: Piątek

en: Saturday
pl_PL: Sobota

en: Consult
pl_PL: Wyślij

en: Clean
pl_PL: Wyczyść

en: No ticket found
pl_PL: Nie znaleziono zgłoszeń

en: Select a technician
pl_PL: Wybierz technika

en: Select a requester
pl_PL: Wybierz zgłaszającego

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Opening date
pl_PL: Data otwarcia

en: Close date
pl_PL: Data zamknięcia

en: Technician | Technicians
pl_PL[0]: Technik
pl_PL[1]: Technicy
pl_PL[2]: Technicy

en: Closed
pl_PL: Zamknięte

en: Previous
pl_PL: Poprzednia

en: Next
pl_PL: Następna

en: Requester
pl_PL: Zgłaszający

en: Opened
pl_PL: Otwarte

en: Period
pl_PL: Okres

en: Yesterday
pl_PL: Wczorajsze

en: Last 7 days
pl_PL: Ostatnie 7 dni

en: Last 15 days
pl_PL: Ostatnie 15 dni

en: Last 30 days
pl_PL: Ostatnie 30 dni

en: Last 90 days
pl_PL: Ostatnie 90 dni

en: Last 180 days
pl_PL: Ostatnie 180 dni

en: Last 3 months
pl_PL: Ostatnie 3 miesiące

en: Select a entity
pl_PL: Wybierz Jednostkę

en: Select a group
pl_PL: Wybierz Grupę

en: Version
pl_PL: Wersja

en: Developed by
pl_PL: Stworzone przez

en: Tab display
pl_PL: Zakładka

en: Tickets by Source
pl_PL: Zgłoszenia wg. Źródła

en: Last Events
pl_PL: Ostatnie zdarzenia

en: Logged Users
pl_PL: Zalogowani użytkownicy

en: Computers by Operating System
pl_PL: Komputery wg. Systemu Operacyjnego

en: Computers by Type
pl_PL: Komputery wg. Typu

en: Monitors by Manufacturer
pl_PL: Monitory wg. Producenta

en: Monitors by Model
pl_PL: Monitory wg. Modelu

en: Printers by Manufacturer
pl_PL: Drukarki wg. Producenta

en: Printers by Model
pl_PL: Drukarki wg. Modelu

en: Networkequipments by Manufacturer
pl_PL: Sprzęt sieciowy wg. Producenta

en: Networkequipments by Model
pl_PL: Sprzęt sieciowy wg. Modelu

en: Phones by Manufacturer
pl_PL: Telefony wg. Producenta

en: Phones by Model
pl_PL: Telefony wg. Modelu

en: Peripherals by Manufacturer
pl_PL: Peryferia wg. Producenta

en: Peripherals by Model
pl_PL: Peryferia wg. Modelu

en: Top 10 - Software Vendors
pl_PL: TOP 10 - Producenci oprogramowania

en: Top 10 - Software Install
pl_PL: TOP 10 - Instalacje oprogramowania

en: Cartridges by Manufacturer
pl_PL: Kartridże wg. Producenta

en: Used
pl_PL: Użyte

en: Unknown
pl_PL: Nieznane

en: Computer
pl_PL: Komputer

en: Printer
pl_PL: Drukarka

en: Networkequipment
pl_PL: Sprzęt sieciowy

en: Phone
pl_PL: Telefon

en: Peripheral
pl_PL: Peryferia

en: Map
pl_PL: Mapa

en: Tickets Map
pl_PL: Mapa Zgłoszeń

en: Fill in entities: address, city, state and country.
pl_PL: Wypełnij dla jednostki: adres, miasto, województwo i kraj

en: Select
pl_PL: Wybierz

en: by Category
pl_PL: wg. Kategorii

en: Select a category
pl_PL: Wybierz kategorię

en: by Location
pl_PL: wg. Lokalizacji

en: Select a location
pl_PL: Wybierz lokalizację

en: Welcome
pl_PL: Witaj

en: Print
pl_PL: Drukuj

en: by SLA
pl_PL: wg. SLA

en: Select a SLA
pl_PL: Wybierz SLA

en: by OLA
pl_PL: wg. OLA

en: Select a OLA
pl_PL: Wybierz OLA

en: Current
pl_PL: Bieżący

en: Current year
pl_PL: Bieżący rok

en: Period in index page
pl_PL: Okres na głównej stronie

en: Theme
pl_PL: Motyw

en: by Type
pl_PL: wg. Typu

en: Select a type
pl_PL: Wybierz typ

en: Select a manufacturer
pl_PL: Wybierz producenta

en: Weekly Tickets
pl_PL: Zgłoszenia w tym tygodniu

en: Show/hide columns
pl_PL: Pokaż/Ukryj kolumny

en: day
pl_PL: dzień

en: days
pl_PL: dni

en: Ticket Solving Period
pl_PL: Czas rozwiązywania Zgłoszenia

en: Open Tickets Age
pl_PL: Wiek Otwartych Zgłoszeń

en: My Dashboard
pl_PL: Mój Pulpit

en: Tickets by Priority
pl_PL: Zgłoszenia wg. Priorytetu

en: Solved
pl_PL: Rozwiązane

en: Tickets across time
pl_PL: Zgłoszenia w czasie

en: Tickets by hour
pl_PL: Zgłoszenia wg. godziny

en: Tickets by week day
pl_PL: Zgłoszenia wg. dnia tygodnia

en: Tickets by month
pl_PL: Zgłoszenia wg. miesiąca

en: Overdue
pl_PL: Przeterminowane

en: Within
pl_PL: Trwające

en: Summary Report
pl_PL: Raport sumaryczny

en: Summary
pl_PL: Podsumowanie

en: Selected
pl_PL: Wybrane

en: Popup
pl_PL: Pupup

en: Sons
pl_PL: Podrzędne do

en: Task sum
pl_PL: Suma zadań
